poniedziałek, 15 stycznia 2018

I/18 Witamy w Nowym Roku~!

Witajcie w Nowym Roku 2018~! Niech będzie dla Was bardzo, bardzo szczęśliwy <3
Jak Wam minęły Święta i Sylwester? Przyznać się, kto oglądał Sylwestra z Dwójką? xD Dla niektórych jeszcze dobrze nie minął ten świąteczny czas, a już rozpoczęły się ferie! To jest dopiero kumulacja lenistwa :) Zachęcam do wykorzystania tego czasu i zgłaszania się w szeregi grupki. Oczywiście przydałby się nam super-zajebisty-ekstra-korektor, ale też miło by było zasilić nasze szeregi tłumaczem i typesetterem (jakby tych dwoje zgłosiło się na raz lub pod postacią jednej osoby - tak, można pełnić dwie funkcje, a nawet cztery! - to moglibyśmy przytulić jakiś nowy projekt). Pomyślcie :)

Przed nami przede wszystkim czas na podsumowanie roku 2017. Tak to się już przyjęło.
Rok 2017 to przede wszystkim kryzys w świecie skanlacji. Upadek Centrum Mangi, agresywna polityka Manga Skan (dziś c-m.ninja)... Przez to wielu adminów grup skanlacyjnych znalazło na głowie parę siwych włosów, niektórzy podjęli decyzję o zwinięciu "interesu". Musicie wiedzieć, moi drodzy, że w świecie, w którym tworzymy "za darmo" i "dla funu" podobne zachowania są bodźcami do porzucenia czegoś, co miało być frajdą, a stało się katorgą. W dużej mierze od Was, Czytelników, zależy, czy to dla nas dalej będzie ubaw, czy nie. Czy będziecie czytać mangi po polsku, czy jednak trzeba się będzie uczyć tego angielskiego. A jeśli niektórym to lotto, to niech wiedzą, że szkodzą innym.

My jakoś wytrwaliśmy :) Wydaliśmy w zeszłym roku 168 rozdziałów!

Z naszego obecnego grona przywitaliśmy w zeszłym roku Erenkę (ponownie!), Cherii, Ibisen, Chitandę, Soyokaze, Kyoto (ponownie!) i Pauly! To ponad połowa naszej grupy xD Mam nadzieję, że zostaniecie z nami jeszcze wiele, wiele lat <3 (jak na przykład Namida, która jest od samego początku:))

Skończyliśmy 3 tytuły: "Let Dai", "Bitou Lollipop", "Kore wa Koi no Hanashi", a nowych projektach zawitało 5: "NG Life", "Tokyo Lastochika", "Rakia", "Joou no Hana", "Kottou Nekoya". "Joou no Hana" połączyła nas węzłem jointowym z Senchą Project, zaś "Kottou Nekoya" z Himawari.
Myślę, że mimo wszystko był to dobry rok dla naszej grupy. Otrzymaliśmy od Was wiele komentarzy (ok. 500!), funpage na Facebooku ma na chwilę obecną ponad 400 polubień!

Na Nowy Rok życzyłabym naszej grupie jeszcze więcej skończonych projektów, jeszcze więcej jointów i jeszcze więcej komentarzy od Was. Się powtórzę, ale tak, te komentarze są naszym paliwem i dzięki nim mamy większą motywację do prac nad tłumaczeniami. Gdy tłumacz, edytor, czy korektor widzi, że pod projektem, nad którym pracuje, pojawia się sporo komentarzy z refleksją co do mangi i wyrazem niecierpliwego oczekiwania na kontynuację, od razu układa sobie w głowie plan szybszej pracy :)

Jeszcze jedno ogłoszonko co do czytania mang online. Niestety, administracja Bato.to podjęła decyzję o zamknięciu strony (z pobieżnego przeczytania informacji zrozumiałam, że strona za bardzo się rozrosła). Długo się nią nie nacieszyliśmy :( Będę trochę zgryźliwa, ale uważam, że i tak niezablokowany prawoklik i możliwość pobierania skanów z owego czytnika sprawia, że nie jest mi aż tak bardzo przykro. Pracujemy nad własnym "czytnikiem", czy raczej sposobem czytania mang online. Dziś udostępniamy Wam stronę, która jest w budowie - kryje się pod przyciskiem "Online" w prawym górnym rogu (wcześniej odsyłał on do bato.to). Projekty wciąż są uzupełniane (począwszy od aktywnych). Może to zająć chwilę czasu, ale w końcu się uda wszystko tam umieścić. I muszę tu podkreślić, że strona ta jest ogromną zasługą szefowej Dracaeny, Ashi, która poświęciła trochę czasu na podesłaniu mi linków do odpowiednich programów i wyjaśnieniu, jak ma działać sposób odczytu mang zastosowany na naszej stronie, jak i Dracaenie. Dzięki! :)

Pliki na "czytniku" macie w PDFie. Od razu nadmienię, że jeśli PDF nie otwiera się na smartfonach, należy otworzyć link w nowej karcie - to rozwiązuje problem (ciekawe, ile razy będę musiała odpowiedzieć na pytania, "dlaczego nie działa?").

Dziś, tak na dobry początek, otrzymujecie od nas masę rozdziałów! Dwa najlepsze ever rozdziały Yony (<3<3<3 czekam na masę ochów, achów i spekulacji, co z tego wyniknie <3<3<3) i sporo Boya (ogromna zasługa Pauly, która niesamowicie podgoniła edycję i Erenki, która zwiększyła level swoich mocy i podjęła się tajpania). Na dniach pojawi się 146,5 rozdział Yony do pobrania, na razie jedynie w wersji online. Nie udało się nam skończyć Lastochiki, ponieważ nasza kochana Ibisen zmaga się z życiowymi torami przeszkód, ale wszyscy trzymamy za nią kciuki i wierzymy, że w lutym sytuacja już ulegnie zmianie :) Ach, i mamy rozdział Gokinjo. Niestety, Sencha wymiękła na tajpaniu (jeśli prześledzicie ilość tekstu na stronach, możecie się domyślić dlaczego - jest to ten sam powód, przez który manga jest wydawana z takim opóźnieniem, a nad 12 rozdziałami, jak dotąd, pracowały już 4 grupy xD). Typesettingu podjęła się więc Namida! Dopingujmy ją bardzo, bardzo mocno, żeby nie straciła zapału. Może za jakieś dwa, trzy lata, uda się ten projekt nawet skończyć? xDA oto rozpisunia rozdziałów! Kottou Nekoya pojawi się jednocześnie u nas i Himawari 17 stycznia (taaaak, wteedy mają aktualkę, koniecznie sprawdźcie!).

1) Akatsuki no Yona - Tom 25 - Rozdział 146,5
2) Akatsuki no Yona - Tom 26 - Rozdział 151
3) Akatsuki no Yona - Tom 26 - Rozdział 152
4) Boy of The Female Wolf - Tom 13 - Rozdział 75
5) Boy of The Female Wolf - Tom 13 - Rozdział 76
6) Boy of The Female Wolf - Tom 14 - Rozdział 77
7) Boy of The Female Wolf - Tom 14 - Rozdział 78
8) Boy of The Female Wolf - Tom 14 - Rozdział 79
9) Gokinjo Monogatari - Tom 3 - Rozdział 12
10) Kottou Nekoya - Tom 1 - Rozdział 4  --> joint z Himawari
11) Kottou Nekoya - Tom 1 - Rozdział 5 --> joint z Himawari
12) Mary Stayed Out All Night - Rozdział 38
13) Mary Stayed Out All Night - Rozdział 39
14) NG Life - Tom 4 - Rozdział 23
15) NG Life - Tom 5 - Rozdział 24
16) NG Life - Tom 5 - Rozdział 25
17) NG Life - Tom 5 - Rozdział 26

No to co? Miłego Czytania i do zobaczenia w komentarzach? :)

19 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Yay, Yona :) czytałam zaraz po wyjściu po angielsku, ale cudownie będzie przeczytać jeszcze raz ;) ciekawe co autorka zaplanowała na następny. Yona miała miesiąc na wyjście z szoku, chłopaki też (mieli obłędne miny :D Kyoko

Misiojda Misiojda pisze...

Taaak, ich miny były bezcenne. Miałam podobną przy tłumaczeniu xD
Kolejny rozdział w Japonii dopiero 20ego, ciekawe jak to się potoczy.

Kabiria pisze...

Yona już za mną, zleciało w 2 minuty, ale warto na nie czekać miesiąc ♥ D
Jak zawsze dziękuje ♥

Zira515 pisze...

Uwielbiam Yone :) Dziękuje bardzo* Yona to cudo:)

Anonimowy pisze...

KYAAA AWWWWW YAY
Po przeczytaniu Yony jestem w ciężkim szoku i nie stać mnie na bardziej konstruktywny komentarz...

Zira515 pisze...

Chce jeszcze.... i jeszcze.... w takim momencie nooooo.... :P

Misiojda Misiojda pisze...

Zira515, no coż ja Ci zrobię? Kusanagi specjalnie tak zrobiła! Przed świętami 152 rozdział, a 153 zaplanowany na 20 stycznia... Obawiam się tylko, że to wszystko rozejdzie się po kościach...

朝日奈津美 pisze...

Doczekałam się! Nawet zapisałam w kalendarzu datę aktualki, aby nie wyleciało z głowy. :D
Wszystkiego co najlepsze dla całej ekipy życzę w Nowym Roku! :3
Dziękuję za rozdziały z całego serduszka! <3
Zabieram się za czytanie~ Więcej Yony, więcej NG Life! <3

Anonimowy pisze...

Dziękuję, dziękuje,dziękuje :D Jeeeju Yona :D Warto było czekać:*

Anonimowy pisze...

Skoro komentarze, to najlepsze paliwo dla waszej grupy, to zostawię jeden ;)
Wielkie dzięki na aktualkę i kolejne rozdzialiki do czytania <3
Aki

Crazy Wera J pisze...

Whoa, Yona od razu poprawia humor. Przyznam się że oglądałam sylwester z Polsatem. Bardzo za wszystko dziękuję i życzaę zapału, pasji i chęci do pracy. Tam szczęścia w Nowym Roku i świętego spokoju i dobrego jefzenia i pieniędzy na mangi. ;) Nom, pozdrawiam.

Zira515 pisze...

Misiojda Misiojda

Poczekamy zobaczymy... Wypadało by w końcu "coś" , a właściwie "cokolwiek" do przodu w końcu ruszyło!!!!!!!!!!!!!! z Yoną i Hakiem! Jeciu...
haha cierpliwość to nie moja mocna strona, ale jak mus to mus:) . Zastanawiam się co dalej!

Badacz Sweevil pisze...

Dziękuję ślicznie za te wszystkie rozdziały. Dziękuję za cała pracę w nie łożoną, a także ogromnie dziękuję za to, że mimo tych wszystkich przeciwności działacie dalej. :)

Anonimowy pisze...

Nikt nie czyta Gokinjo :( Namida

Misiojda Misiojda pisze...

Namida, powiem Ci, że nie wiem, czy zaczynałabym czytanie czegoś, co tak nieregularnie wychodzi... co od tylu lat tak nieregularnie wychodzi xD Musimy dać czadu :)

najtskaj pisze...

Wszystkiego najlepszego w nowym roku i zapału do dalszej, owocnej pracy! :3 Dziękuję za nowe rozdziały :>

Yyy, czyli Golden Days skończyliście jeszcze w 2016r,? Serio? Nie mówcie, że ten czas tak szybko leci >.<
i btw, zgłaszam, że Kottou Nekoya ch5 nie działa.

Misiojda Misiojda pisze...

najtskaj - Golden Days skończyliśmy dokładnie z grudniową aktualką 2016 ;) I wtedy też wznowiliśmy Let Daia :D
Dzięki za info o Nekoyi - link do pobrania naprawiony!

Aleksandra Borowiec pisze...

Dzięki wielkie za waszą pracę. w szczególności za Yonkę, którą wprost ubóstwiam. Mimo wszystko jednak nie ma to jak czytać w języku polskim...
Aha i świetny wynik! Oby tak dalej i tylko w górę. Jesteście super!!

Malina Rojak pisze...

Spóżniona jak zawsze ze wszystkim i dopiero dzisiaj przeczytałam post. Jesteście na prawdę wspaniałe! Bardzo dziękuję za całą Yonę i wszystkie inne projekty. Wszystkiego co najlepsze w nowym roku (♥ω♥ ) ~♪