My :)

KRÓTKA HISTORIA GRUPY

Na początku były Juliei i Yennar. Należały do grupy Mittsu i pewnego dnia postanowiły otworzyć własną grupę i samodzielnie  wydawać rozdziały. Przytargały za sobą Kyoto. Pierwsza aktualka została spłodzona 7 marca 2011 roku (teraz już nikt nie wymiga się od złożenia życzeń urodzinowych)! Jak się później okazało, Matki Założycielki Futago Shimai, które dosłownie oznacza "Bliźniaczki", napisały też maila z zaproszeniem do Misiojdy, która także było członkinią Mittsu, ale odczytała go dopiero po roku... Na szczęście udało się wszystkim spotkać pod jednym sztandarem.
Lata mijały, grupa zyskiwała nowych członków, z nimi nowe projekty. Jako pierwszą, życie dopadło Yennar. Ostatnią aktualkę, pod znamienitym tytułem "Umieralnia", napisała 11 lipca 2014 roku. Juliei coraz ciężej było prowadzić grupę w pojedynkę, więc na każdym kroku wcinała się jej w kompetencje Misiojda. Swoją pierwszą aktualkę napisała 24 października 2014 roku pod tytułem "Nowy projekt". Chyba nie trzeba mówić, co to był za projekt? Tak, to była Yona, która w pewien sposób rozsławiła i ożywiła grupę. A wspólna współpraca pozwoliła dziewczynom dalej ją rozwijać.
Niestety, ludzie dorastają, wyjeżdżają, spełniają marzenia. I tak oto Juliei również musiała zrezygnować z "nieżycia" w Internetach, podbijając odległe kraje. Swoją ostatnią aktualkę popełniła 16.01.2016 roku. Za sterami pozostała Misiojda z gronem znakomitej EKIPY, którą chcemy Wam tu zaprezentować:ROLE: Admin, tłumaczka, korektorka, edytorka, typesetterka

O SOBIE: Zakochana w Japonii, od lat starająca się zgłębić tajniki jej najcudowniejszego na świecie języka. Marzy o podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni i odszukaniu Kenshina.

KONTAKT: shimai.futago@gmail.com

OBECNE PROJEKTY: Akatsuki no Yona, Joou no Hana, NG Life, Piece of Cake, Rakia, Chihaya

Przy reszcie projektów standardowo sprząta :)ROLE: tłumaczka, korektorka, typesetterka

O SOBIE: Zabiegana dziewczyna szukająca ciągle nowych wrażeń. Do mangi przekonana przez Naruto, które na zawsze pozostanie w jej pamięci.
Ważna szycha w Himawari!

KONTAKT: chatango, Discord

OBECNE PROJEKTY: Gokinjo Monogatari, Chihaya
ROLE: Azbe, korektorka, typesetterka

O SOBIE: Żaden błąd nie ujdzie jej uwadze:) Przede wszystkim wspiera dobrym słowem i w ogóle jest kochana, wspaniała i ciężko bez niej by się żyło. Szefowa zaprzyjaźnionej i ożywionej grupy Nikushimi, która dołączyła i w nasze szeregi :) Szefuje też w Sencha Project. Chce zostać papieżem!

KONTAKT: Najlepiej rzucić okruszki chleba, przyleci...
OBECNE PROJEKTY: 
Joou no Hana
ROLE: edytorka, typesetterka

O SOBIEJestem osobą cichą, skrytą. Lubię czytać mangi i manhwy. Do tego doszło do moich zainteresowań w wolnych chwilach oglądanie dram koreańskich, japońskich itp. oraz nie tylko, oprócz tego zajmuję się twórczymi pracami.

KONTAKT: 
chatango, Discord

OBECNE PROJEKTY: 
Rakia

ROLE: korektorka
O SOBIE: Wyrwana z działu rezygnacji prac przy mangach, pochłonięta przez Yonę, ulepsza jej część językową ;)
Bardzo ważna szycha w Hayate!

KONTAKT: Hayate.pl
OBECNE PROJEKTY
: Akatsuki no Yona
ROLE: tłumaczka

O SOBIE: 
Jestem dosyć energiczną osobą, a do tego jedną z największych gaduł, jakie chodziły po tym świecie. Uwielbiam spędzać niedzielne popołudnia w kuchni przy testowaniu nowych przepisów, wieczory przy dobrej książce do poduchy, a każdy poranek przy kubku czarnej mocnej kawy ;)

KONTAKT: chatango, Discord

OBECNE PROJEKTY: Marry Stayed Out All Night, Usemo no Yado, Love Berrish!
ROLE: edytorka, typesetterka

O SOBIE: 
Zapominalska amatorka chłodnej kawy. W swoim roztargnieniu, nigdy nie pamiętam, by wypić o właściwej porze. Dodatkowo zapalona miłośniczka japońskich romansów i akcji, a w wolnych chwilach głodna dusza artystyczna.

KONTAKT: Discord

OBECNE PROJEKTY: Usemo no Yado, Love Berrish!

ROLE: tłumacz


O SOBIE: Kawowy smakosz, zawsze znajdę chwilę na kubek z dzienną dawką kofeiny. Anime oglądam od kiedy pamiętam, do mang przekonałem się jakiś czas temu. Miłośnik spacerów z dobrą muzyką w słuchawkach, szczególnie deszczową porą ;)


KONTAKT: Discord


OBECNE PROJEKTY: Nocturne, Gokinjo Monogatari, Ryouko no Shinrei Jikenbo
ROLE: edytorka

O SOBIE: Jestem osobą przechodzącą ze skrajności w skrajność - raz skrytą i nieśmiałą, a zaraz zaczynającą paplać jak katarynka i żywo gestykulującą. Jeżeli nie mam jak gestykulować - to nadużywam emotek :) Mangozjeb z dwuletnim stażem, chociaż same mangi czytam dopiero od kilku miesięcy.

KONTAKT: Discord

OBECNE PROJEKTY: Gokinjo Monogatari, Chihayafuru
Nieaktywni... czekamy na ich powrót!

ROLE: korektorka
O SOBIE: 
Miłośniczka anime oraz kolekcjonerka mang zarówno tych w sieci jak i w wersji papierowej. Nocny marek z wyboru - w nocy czas płynie wolniej, a książka smakuje lepiej ;)

Jej marzeniem jest odwiedzić Japonię, poznać kulturę od środka (wybrać się na festyn w yukacie <3)

KONTAKT: 
Discord
OBECNE PROJEKTY:

ROLE: typesetterka

O SOBIE: Jestem jedynie człowiekiem (niestety) popełniam wiele błędów, mam wiele zalet i tyle samo wad. Nie ograniczam się do jednego i stale poszukuję przygód. Bez anime, mangi, książek i gier nie wyobrażam sobie życia (no i jeszcze bez kredek i kartek, ale to już swoją drogą). Warto wspomnieć, że lubię wycieczki czy to rowerowe czy pieszo, najdalej od całego zgiełku. Tam gdzie nie ma zapachu spalin samochodowych i żywej duszyczki (kilka ptaków na drzewie w zupełności mi wystarczy).

KONTAKT: chatango, Discord

OBECNE PROJEKTY:ROLE: tłumaczka

O SOBIE: 
Nie lubię nudy. Zawsze wszędzie mnie pełno. Zakochałam się w Japonii już jako dziecko.
Uwielbiałam zawsze anime, a do mangi przekonałam się dzięki Yonie.
Z wdzięczności za tłumaczenia dołączyłam do grupy, aby dać innym to, co Futago Shimai dało mi ;)

KONTAKT: chatango, Discord

OBECNE PROJEKTY
:

ROLE: korektorka, typesetterka

O SOBIE: 
O sobie mogłabym naprawdę dużo napisać (wrodzony egocentryzm), ale nie będę zanudzać potencjalnych czytelników. Po prostu kobieta, która postanowiła wybudować dom na skale i żyć pełnią miłości i pasji.

KONTAKT: 

OBECNE PROJEKTY:

ROLE: edytorka, typesetterka

O SOBIE: Nie rozumiem słowa ,,ubierz się'', nawet gdy nigdzie nie wychodzę. Całe dni spędzam w piżamie z tostem w ręku. Obecnie mieszkam na odludziu gdzie nie ma żadnych osób w moim wieku więc umilam sobie czas czytając mangi.

KONTAKT: chatango, DiscordOBECNE PROJEKTY: Gokinjo Monogatari, Marry Stayed Out All Night, Nocturne, Tokyo Lastochika, NG Life
Byli z nami nieraz długo, nieraz krótko, niemniej jednak należą im się ogromne podziękowania za tworzenie mang i  grupy:

Juliei i Yennar - Założycielki grupy

oraz:


Ari, Aomame, SpicyMarmalade, AnEmOnE, Noirika, Koefi, Akai, AbsolutelyNoName, Kyoshimi, Emya, Yuki, Yoshi, Miki, Aerith, Tayare, Toki, Aiska, Eiko, Servus, Nana, SuouAoi, Chie, Saku, Pistacja, MaU, Raven, Karcia, Uschły, Haiiro Kasumi, PandaIgu, Shadow, Soyokazee i inni.


Pamiętajcie, że jeśli tylko znowu zechcecie zasilić Futagowe grono, 
wystarczy napisać do nas maila! (bez wypełniania testu xD)

2 komentarze:

Domixx13 pisze...

Fajny pomysł z tym przedstawieniem się :D Miło mi :)

skuper pisze...

ło duzo was:), i chyba same kobiety. Wiecie, czytając wasze opisy to sobie w głowie tworzyłam dla każdej mangowy portret ;P
pozdrawiam i powodzenia.