sobota, 10 marca 2018

Siódme Urodziny! - Maraton - Erenka

Urodzinki, urodzinki~! Czyli kolejny dzień z Maratonem! Dziś oddajemy głos Erence!
Ale zanim to zrobimy, DRODZY MĘŻCZYŹNI - wszystkiego najlepszego z okazji Waszego Dnia! :)

"Od dawien, dawna, kiedy istniało Centrum Mangi, zaczytywałam się w tłumaczeniach robionych przez Futago Shimai. Nie zdziwcie się, nie, nie zaczęło się od Yony. Tak naprawdę zaczęłam od od mangi Hana no namae - z wypiekami na twarzy oczekiwałam ich tłumaczeń. Potem zainteresowała mnie manhwa Let Dai, następnie Golden Time. Właśnie ich tłumaczenia, jak i korekta oraz edycja, przypadły mi do serca.  Do grupy dołączyłam z impulsu. Do dziś jestem z nimi. Ot z małą przerwą. Misiojda jest dla nas jak dobra matka, dba, daje nam dobre rady, dlatego w tej grupie odczuwam jej ciepło. Tak samo jest z innymi członkami grupy. Super się z nimi współpracuje. Wierzę, że jakoś wytrwam z nimi do końca i nie będą mieć mi niczego za złe ;). Czemu akurat zajęłam się edycją? Bo tylko to umiem robić
A więc Naszej grupie życzę Zdrowia, Siły, Weny do pracy nad skanlacjami, fajnych komentatorów motywujących Nas, aby mangi, nad którymi pracujemy, dawały Nam i Wam przyjemność".

Erenka jest bardzo skromna, ale tak naprawdę jest z nami od 11 stycznia 2015 roku! (i tej małej przerwy w ogóle nie liczę xD)
Obecnie edytuje Rakię, dlatego dzisiaj obrazek z Rakią i tejże rozdziały!

A dlaczego warto sięgnąć po ten tytuł?

"Rakia to manga całkiem inna od tych, nad którymi do tej pory pracowaliśmy. Przede wszystkim jest kierowana do bardziej dojrzałego czytelnika, zwłaszcza takiego, który lubi też czegoś się dowiedzieć przy okazji czytania. Ja się wielu ciekawych rzeczy dowiedziałam przy tłumaczeniu! :)
Historia toczy się wokół nastoletniej Luny. W dzieciństwie przeżyła śmierć rodziców, jednak gdy ma te naście lat - wciąż żyją. Okazuje się bowiem, że zawarła pewien pakt z demonem, Abraxasem. Demon ten ściśle związany jest z gnostycyzmem - można powiedzieć, zupełnie innym obliczem chrześcijaństwa. Oglądaliście/czytaliście Kod da Vinci Dana Browna? Tak, te wszystkie dziwne obrzędy, interpretacje Pisma Świętego, apokryfy (inne Ewangelie) to nie ściema, ale podstawa gnostycyzmu. Tu możecie dowiedzieć się czegoś więcej! A kim w końcu jest Luna? Mówią, że Bogiem. Dla Kościoła Szatanem. Ma zniszczyć świat. Czy tak się stanie?
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tą mangę również ze względu na przepiękną kreskę BOICHIEGO!".
(Misiojda)

Zasysać! 
47) Rakia - Tom 3 - Rozdział 26
48) Rakia - Tom 3 - Rozdział 27
49) Rakia - Tom 3 - Rozdział 28
50) Rakia - Tom 3 - Rozdział 29
51) Rakia - Tom 4 - Rozdział 30

(Na razie rozdziały tylko online - wszystko przez braki w kadrze korektorskiej. Może jakiś zajebisty korektor zrobiłby nam prezent z okazji urodzin i się do nas zgłosił?)

1 komentarz:

Badacz Sweevil pisze...

Dziękuję ślicznie za rozdziały. Erenka rzeczy zrobione pod wpływem impulsu są najlepsze. :)