środa, 7 marca 2018

IV/18 Siódme Urodziny! - Maraton - Ibisen

Stooo lat~! Stooo lat~! Niech żyyyje Futago naaaam~!

Tak, Kochani! Dzisiaj Futago Shimai obchodzi swoje 7 urodziny! Z tej okazji życzymy sobie dużo życia w Internetach, wielu skończonych projektów, zawsze bombowej ekipy, wiernych czytelników i mnóstwa komentarzy!

Czy przygotowaliśmy coś z okazji urodzin?
No jasne!
Niektóre grupy wydają 100 rozdziałów, niektóre robią co poniedziałek aktualkę xD My chcemy skupić się na EKIPIE, bez której nie byłoby grupy. I na PROJEKTACH, bez których grupa by nie miała po co powstawać.

Dlatego przed nami Maraton. Od 7 do 17 codziennie wydamy aktualkę, a w niej rozdziały mang. W każdej też aktualce każdy członek grupy opowie o swoich doświadczeniach z grupą, przemyśleniach i... no wreszcie przemówi, bo zwykle gadam ja xD O każdej mandze wypowie się też tłumacz. Dlatego wypatrujcie, wyczekujcie, a ja na pierwszy ogień oddaję dziś głos naszej typesetterce - Ibisen!

   „Dlaczego dołączyłam do grupy? Cóż... to był raczej impuls. Nałogowo czytałam mangi i pomysł zrodził się tak po prostu, z czystego zamiłowania i chęci podarowania czegoś od siebie. 
   Wypełniłam test na typesettera, udało się i oto jestem!
   Chociaż na początku byłam totalnie zielona i czasem naprawdę mi się nie chciało. Czułam, że nie mogę zawieść, co później nauczyło mnie trochę systematyczności (a jestem osobą niesamowicie roztrzepaną). Cierpliwość, cierpliwość i cierpliwość... bez tego pewnie zrezygnowałabym na samym początku, a tak z biegiem czasu pokochałam to, co robię i wklejanie zajęło na zawsze miejsce w moim serduszku.  
   Oczywiście nie byłoby mnie tutaj gdyby nie reszta naszej załogi. Super sympatyczne i przemiłe osoby! Ich zamiłowanie do skanlacji przelewało się na mnie i czułam napływ nowej energii. 
   Ten czas był dla mnie naprawdę wspaniały i bardzo pouczający. Znalazłam nowe hobby, poznałam wspaniałych ludzi i wyniosłam z tego więcej niż możecie się domyślać.
   Dziękuję wszystkim za to, że miałam i mam okazję być tutaj razem z wami.”

Ibisen dołączyła do nas 15 maja 2017 roku! Wraz z dzisiejszą aktualką skończyła projekt, jakim jest "Tokyo Lastochika"~! Niestety, natłok obowiązków zmusza ją do czasowego zaciągnięcia hamulca, mamy jednak nadzieję, że nie potrwa to wiecznie! :) Ibisen, nie wytrzymasz chyba długo bez tajpania, co? :)

I, jak wspomniałam, dziś macie od nas trzy ostatnie rozdziały Lastochiki! Na fanpage FB zareklamowała nam go tłumaczka, Cherii. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał - zachęcamy~! (tym bardziej, że projekt jest skończony!)

38) Tokyo Lastochika - Tom 2 - Rozdział 8
39) Tokyo Lastochika - Tom 2 - Rozdział 9
40) Tokyo Lastochika - Tom 2 - Rozdział 10 - KONIEC PROJEKTU!!!

A dlaczego warto przeczytać Tokyo Lastochikę...?

"Lubicie dramat? Lubicie mangi historyczne? Lubicie wylać tonę łez w krótkim czasie? Wszystko to zapewni wam cudowna manga Tokyo Lastochika, która dodatkowo posiada przepiękną kreskę, a jak wiadomo, wszystko się czyta lepiej, jeśli jest przyjemne dla oka. 😉 Kolejną, bardzo dużą zaletą tej mangi jest to, że została już przez nas cała przetłumaczona. Czyli co to oznacza? Możecie ją przeczytać calutką, jednym tchem, w jeden wieczór, bez oczekiwania na kolejne rozdziały. Brzmi nieźle, prawda? Hmm… Ale o czym w ogóle jest Tokyo Lastochika? Jest to przepiękna historia o dziewczynie z biednej rodziny, która straciła rodziców i sama musi teraz opiekować się sobą i młodszym bratem oraz o chłopaku z dobrego rodu, który stracił ojca i musi przejąć obowiązki głowy rodziny. Jak się potoczą losy tej dwójki? Cóż, jeśli chcecie widzieć, to zapraszam do lektury…"
(Cherii)

5 komentarzy:

najtskaj pisze...

Stoooo laaaaat! Oby to była dla Was szczęśliwa siódemka :D
Pisałam to już nie raz, ale muszę raz jeszcze. Uwielbiam Wasze projekty i uwielbiam Waszą grupę. Jako jedyną komentuję tak regularnie pod każdą aktualką. Dobra, koniec z wazeliną xD
To jeszcze raz - wszystkiego naaaj :3

Villemo6472 pisze...

100 lat! 100 lat! Niech żyją, żyją Nam!
100 lat! 100 lat! Niech żyją, żyją Nam!
Jeszcze raz, jeszcze raz: Niech żyją, żyją Nam!
NIEEECH ŻYJĄĄĄ NAAAAAM!!!!!

:)

Jagoda Niemier pisze...

Wszystkiego najlepszego i obyśmy świętowali kolejne urodzinki :D

Badacz Sweevil pisze...

Dziękuję ślicznie za rozdziały. Wszystkiego najlepszego z okazji siódmych urodzin grupy, przy tej okazji też dziękuję wszystkim członkom grupy za ich prace włożoną w zrobienie każdego jednego rozdziału. :)

Anonimowy pisze...

Najlepszego dla grupy :*
Z ciekawości zerknęłam na jakże nie znany mi wcześniej tytuł i moja reakcja była następująca: "Oooooo..." Po przeczytaniu opisu: "Podobne to do Eikoku Koi Monogatari Emma" :) Zabieram się do czytania :D
Aki