czwartek, 15 czerwca 2017

VI/17 NG Life - Nowy projekt!

Witam wszystkich w czwartkowe święto Bożego Ciała!
Wszystkim Jolom składam też serdeczne życzenia z okazji imienin! :)
Dzisiejsza aktualka będzie bardzo skromna, ale konkretna. Zapraszam wszystkich do czytania naszego nowego projektu - NG Life. Jest to manga autorstwa Kusanagi Mizuho (autorki Waszej przekochanej Yony) i powiem Wam, że zapowiada się świetnie. Mam nadzieję, że umili czas oczekiwania na sierpniowe (prawdopodobnie) wydanie tomu Yony. Projektem zajmę się głównie sama, korektę zasponsoruje nam Morri. Jako pierwsza czytelniczka wyraziła opinię, że jest nią "zajarana", także też się jarajcie :D (zabrzmiało jak groźba)
Dołożę starań, by wychodził tom na miesiąc, tomów jest 9, więc powinien nastąpić podręcznikowy poród w okolicach stycznia'18.
No i tyle będzie na dzisiaj, członkowie grupy mają sesje, egzaminy, niektórzy bronią magisterki. Wszystkim życzymy powodzenia i z wyrozumieniem czekamy na rozdziały innych tytułów.
Wiem, wiem, miało być Kore, ale właśnie Haiiro przygotowuje się do ostatniego egzaminu w jej życiu (obrony pracy mgr), więc trzymajmy wszyscy za nią kciuki! :)

Co do ostatniej akcji ze znakami wodnymi - trochę się zawiodłam, bo chciałam dobrze, udostępniając niektórym osobom dobre wersje tomu Yony, ale, cóż... Jak Wy nie rozumiecie, że skanlacje nie są po to, by zarabiać na utworach mangaki, kradnąc wytwór jego pracy dla korzyści materialnych, to co ja na to poradzę. Bo to już nie chodzi o to, że ktoś żeruje na naszej pracy (choć też), ale kurczę, tłumaczenia są po to, żeby zapoznać się z jak największą ilością mang, bo żadne wydawnictwo całego dorobku japońskiego nie wykupi, od fanów dla fanów. A ktoś se to wszystko zbiera, publikuje, bach reklama i interes życia. To jest nieetyczne.

Rozpisunia rozdziałków:
53) Ng Life - Tom 1 - Rozdział 1
54) Ng Life - Tom 1 - Rozdział 2
55) Ng Life - Tom 1 - Rozdział 3
56) Ng Life - Tom 1 - Rozdział 4
57) Ng Life - Tom 1 - Rozdział 5

Jeszcze co do .mobi - jak program, który Wam udostępniamy nie pasuje Wam, wpiszcie se w googl'a:
 mobi, czytnik, ebook, program
- czy to komputer/laptop, czy smartfon/tablet - wyszukiwarka znajdzie Wam odpowiedni program. Dopasujcie sobie taki, który będzie dla Was najwygodniejszy.
Ja ostatnio na smartfona pobrałam Moon Reader - fajny :)

Miłego Czytania!

11 komentarzy:

najtskaj pisze...

Jak ten miesiąc szybko zleciał. I znowu mamy aktualkę <3 Dziękuję za świeżą dostawę, jeśli to od Kusanagi Mizuho, to musi być świetne :)
Ja używam AlReader na telefonie, ale jak polecasz Moon Reader, to chyba przetestuje. Może będzie mi się bardziej podobał, niż mój obecny :3
No i życzę powodzenia wszystkim walczącym z egzaminami, sesjami i obronami. Ganba! :)

najtskaj pisze...

Zapomniałam jeszcze podziękować osobie która miała gdzieś prośby grupy o nieudostępnianie czystych skanów z Yoną i nadszarpnęła zaufanie wszystkich czytelników. ヽ( `д´*)ノ

Mia Reiner pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Karmel pisze...

Mobi to kwestia przyzwyczajenia ;]
Z Kusanagi bardzo się cieszę ^.^ Wiecie czym mnie przyciągnąć :D Z resztą, w ogóle Wasze tytuły kompletnie wpasowują się w moje gusta :)
Fakt ten miesiąc też mi minął jak z bicza strzelił...
Dziękuję Wam za wszystko! Aaa, niestety chytre buraki spotka się wszędzie, nawet w naszym mangowym świecie... Kiedyś pewne grupy społecznościowe, jakieś kilka lat temu, wspominałam bardzo miło. Jechało się samemu kilkaset kilometrów na imprezkę w tzw. "zamkniętym gronie" nikogo nie znając i zostawiało się plecak, torebkę na widoku i nic nie ginęło... Teraz już nie jeżdżę na takie zbiorowiska, bo jestem starsza, szczerze mówiąc za stara - mam już swoją rodzinę, pracę i nie mam czasu, ale jak słyszę czasem o różnych akcjach, to może i dobrze, bo miłe i beztroskie czasy się skończyły... Teraz wszędzie Cię wykorzystają i okradną...

Badacz Sweevil pisze...

Dziękuję ślicznie za nowe rozdziały. Jesteście świetni. :)
Jeśli ktoś nie zrozumiał dlaczego (mimo tylu informacji na ten temat) po co i dlaczego był ten znak wodny i dlaczego go nie było dla wybranych to jest po prostu idiotą i z tego już się nie zmieni. :(
W każdym razie jeszcze raz dziękuje za te rozdział, za pracę włożoną w ich zrobienie. A na koniec życzę powodzenia tym, którzy walczą na wszelakich egzaminach, sesjach i obonach w najbliższym czasie. :D

Mia Reiner pisze...

Podziwiam ludzi, którzy poświęcają swój czas na zajmowanie się takimi projektami, nie tylko tlumaczeniem, ale całokształtem ;* Jestescie wielcy za pracę jaką w to wkladacie mimo iz nie dostajecie za to nic, a czasem nawet niektorzy ludzie mają pretensje jak np. z tym znakiem wodnym, moim zdanien to świetny pomysł. No cóż Mia mówi wam kochani aligato (suchy aligator xD) za całą pracę i pasję ;*

Crazy Wera J pisze...

Łoooooooohejjjoooooooo!!!!!!! Super, dzięki i super... I dzięki za NG Lifa!!! Pewnie też będę się jarać. Życzę powodzonka we wszelakich sesjach, egzaminach, testach i innych tym podobnych ( według mnie ) okrocieństwach losu. To ja jeszcze raz pięknie dziękuję, kłaniam się w pas i lecę, pędzę czytać!!!
Buziakiiii!!! |°з°|

skuper pisze...

No, ta manga również bardzo fajna...dzięki za waszą pracę, i powodzenia

Malina Rojak pisze...

Aaa jak cudownie, że jest nowa aktualka ^.^ Dziękuję za wszystkie tłumaczenia i życzę powodzenia w obronie pracy mgr!

Zakapturzona pisze...

Kiedyś chciałam tę mangę przeczytać, ale nie było po polsku, to sobie darowałam. Także ten... Wielkie dzięki :)

Shinju pisze...

Dzięki za aktualkę, nowy projekt i odrazu pięć rozdziałów. Myślę, że nie ma na co narzekać. Z przyjemnością zapoznam sie z pracą autorki Yony, tym bardziej że fabuła zapowiada się naprawdę ciekawie. Co do mobi, ja nie widzę problemu. Na proponowanym czytniku czyta sie całkiem wygodnie. Na tablecie i telefonie używam FBReader'a. Choć wiem, że to nie pomoże, ale i tak napiszę, nie zwracajcie uwagi na bandę ignorantów, którzy potrafą jednie wymagać i krytykować nie doceniając wykonywanej przez was cieżkiej pracy. Powodzenia na egzaminach, sesjach, zaliczeniach i obronach. Trzymamy za was kciuki.