sobota, 15 kwietnia 2017

IV/17 Smacznego Jajka!

Kochani, w ten przedświąteczny dzień życzymy Wam spokojnych, pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznych jajeczek, mile spędzonego czasu z rodziną i przemoknięcia w Dyngusa!
Jeśli już ktoś wszystko posprzątał, co było do sprzątania, ugotował, co było do ugotowania i nie ma co robić - zachęcamy do przeczytania najnowszych rozdziałów dwóch manhw i jednej mangi, które dziś dla Was przygotowaliśmy :)
Prawie skończyliśmy Daia! No, tylko "prawie"... został jeden rozdział. Erenka świetnie się spisała i w błyskawicznym tempie czyściła jeden rozdział za drugim, ale mnie nie udało się przebić przez zawiłości językowe tej manhwy i jeden rozdział został. Tak, ostatni, będziemy kończyć kolejny projekt!
Yona ukaże się 20 kwietnia (tak głoszą informacje na stronach, gdzie można kupić 23 tom), więc podejrzewam, że na przełomie kwietnia i maja zrobimy Maraton Yonowy, w którym ukażą się rozdziały zaraz po ich wklejeniu i sprawdzeniu. Czyli tak trochę nie znacie dnia i godziny :) Myślę, że do czasu tego maratonu skończę tłumaczyć i wklejać ostatni rozdział i wraz Yoną wyląduje w publikacji. Poczekacie? :-)

Jak wiecie, Centrum Mangi nie żyje. To ogromny cios dla świata skanlacyjnego. Była to strona proskanlacyjna - wspierała grupy, udostępniała serwery na przechowywanie rozdziałów, czytniki do czytania online. Admini nie brali za to żadnych pieniędzy, nie umieszczali na stronie reklam. Nie dodawali sobie samopas rozdziałów, cierpliwie czekali aż członkowie grup sami wrzucą swoje rozdziały. A czytelnicy mogli mieć w jednym miejscu cały mangowy świat. Nie wiadomo, jak skończą się losy CM. Póki co został wszystkim udostępniony spis mang i odnośniki do grup skanlacyjnych, na których można mangi przeczytać skanlacje.pl. Prawdopodobnie ten spis ewoluuje, przerodzi się być może ponownie w miejsce naszych spotkań, na pewno jednak nie będzie tam czytnika online. Nie wiem, na ile dla mnie jest możliwe stworzenie takiego czytnika na stronę, ale coś pokombinuję. Z Juliei pracujemy nad udostępnieniem rozdziałów mang, które były tylko do odczytu online na CM. Musicie jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż nie wrzucimy tych rozdziałów w paczkach .zip, ale .mobi. Dlaczego? Przez pewną stronę, o której chciałabym powiedzieć Wam kilka słów...
Jak wiecie, bierze sobie bez pytania mangi ze stron. W zasadzie nie mielibyśmy nic przeciwko udostępniania tam rozdziałów, gdyby nie ich chamskie podejście i... to samowolne wrzucanie sobie rozdziałów. A teraz doszła jeszcze jedna przykra rzecz: strona owa ma w nosie grupki skanlacyjne, zależy im tylko na rozdziałach, po to, byście Wy, czytelnicy, dali im na tym zarobić. Taaak, mają na stronce reklamy. Grupy skanlacyjne pracują nad mangami ZA DARMO, bo pobieranie pieniędzy za coś, co oscyluje na granicy piractwa, jest PIRACTWEM do potęgi entej! Nie chcemy okradać autorów z profitów za ich pracę. Dlatego licencjonowane mangi usuwamy. Ale oni za to biorą pieniądze. Zwłaszcza teraz, gdy są jedyną stroną z mangami online. Mają mały zbiór, powiększają go kradnąc od grup mangi, nie robiąc przy nich absolutnie nic i jeszcze czerpią z tego korzyści finansowe. Wiem, że większość z Was ma to w nosie. Aby przeczytać jakąś mangę. Jest w sieci? Jest. No to se czytam.
Ale pomyślcie też o grupach skanlacyjnych, które udostępniają Wam rozdziały za darmola, ot, ze zwykłej pasji, a przez to, że ktoś sobie na tym żeruje i zarabia - tracą motywację i mają mniejszą ochotę na tę pasję. Nie raz myślałam o rzuceniu tego w piździet. I niewykluczone, że jak sytuacja będzie nabierać tempa - rzucę. Bo szkoda mojego czasu i nerwów dla czyichś profitów.
Jeśli ktokolwiek dotarł do tego miejsca i ruszyły go moje słowa - korzystajcie ze spisu CM, czytajcie tylko na stronach grup. A jeśli jakieś rozdziały są niedostępne, bo grupa umarła - przeszukajcie swoje zbiory i dajcie znać komuś z owej grupy albo członkowi innej grupy: eeee, strona nie żyje, ale mam rozdziały. Może by gdzieś to udostępnić?
I tu mam do Was pytanie: czy ktoś z Was dysponuje czterema pierwszymi rozdziałami Gokinjo Monogatari? Jest to projekt przejęty przez nas od Project Automatic. Pisałam do grupy, ale się nie odzywają. Rozdziały były dostępne tylko online na CM. Chcielibyśmy je udostępnić od siebie, by były w jednym miejscu. I byśmy wówczas ruszyli z kontynuacją projektu. Ktoś coś? Byłabym wdzięczna.
Strobe Edge i Boy of the female wolf zostaną udostępnione. Pierwsze rozdziały, które były autorstwa grupy Mittsu i można było je czytać online i pobrać tylko z ich strony, również zostaną u nas udostępnione, o czym poinformowałam szefową (linki na Mittsu wygasły).
Się rozpisałam...
Ciekawe, jaki odsetek z Was wszystko to przeczyta :P
Z ważnych ogłoszeń: dziękuję za Wasze propozycje mangowe. Będziemy je mieć na uwadze przy kończeniu projektów. Póki co zdecydowałam się na tłumaczenie "NG Life", jest to manga autorki Yony, Kusanagi Mizuho. W korekcie wesprze mnie jak zawsze nieoceniona Morri. Mam nadzieję, że będzie Wam osładzać oczekiwanie na pojawienie się nowych rozdziałów AnY :) Pierwsze rozdziały przewiduję już na aktualkę majową.

A teraz rozpisunia z rozdziałami:)
34) Kore wa Koi no Hanashi - Tom 8 - Rozdział 29
35) Let Dai - Tom 14 - Rozdział 59
36) Let Dai - Tom 14 - Rozdział 60
37) Let Dai - Tom 14 - Rozdział 61
38) Let Dai - Tom 15 - Rozdział 62
39) Let Dai - Tom 15 - Rozdział 63
40) Let Dai - Tom 15 - Rozdział 64
41) Let Dai - Tom 15 - Rozdział 65 ~ przedostatni! :)
42) Mary Stayed Out All Night - Rozdział 29
43) Mary Stayed Out All Night - Rozdział 30

Miłego Czytania! Smacznego Jajeczka!

21 komentarzy:

najtskaj pisze...

Tradycyjnie jak co miesiąc dziękuję za świeże chapterki :3
Jako Wasza wierna fanka przeczytałam całą treść aktualki i całkowicie się z nią zgadzam. Szkoda, że grupy, które wkładają w skanlacje swój czas i energię będą mieć zapewne teraz mniej wejść na swoje strony, bo ludzie będą wchodzić na wiadomą stronę i bez problemu pobierać rozdziały, nie zwracając nawet uwagi kto je zrobił.
I na koniec chciałabym życzyć wesołych świąt, mokrego dyngusa i bogatego zająca :)

Badacz Sweevil pisze...

Dziękuje za rozdziały. Dziękuję za napisanie tej aktualki, przeczytałam całą, żeby nie było. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś z rozdziałami, bo ja ich nie mam. :(
Przy tej świątecznej atmosferze życzę wszystkim zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt WIELKANOCNYCH. :d

Badacz Sweevil pisze...

Zapomniałam napisać, że zgadzam się z opinią o tej stronce. Odkąd nie ma CM przeszukuję strony strony grup skanlacyjnych.

Misiojda Misiojda pisze...

Jesteście Kochanymi czytelnikami. Zaraz po aktualce napisała do mnie Non i wysłała 4 pierwsze rozdziały Gokinjo. Dziękuję! Będziemy mogli uzupełnić rozdziały.

Misiojda Misiojda pisze...

Tu nie chodzi o liczbę wejść, nie zmniejszy się - kto lubi pobierać, będzie wchodził na stronę danej grupy. Chodzi o tak zwane fair play i zasady współpracy.

Nerena pisze...

WOW!!! Jesteście Kochani!!! Tym bardziej spróbuję zmotywować do pewnego nowego projektu ;) oby się udało :)

Karmel pisze...

Dziękuję za rozdziały :)
Całkowicie rozumiem wasze rozgoryczenie, ponieważ niektórzy chcą sobie zarobić, aby się nie narobić. To po prostu zwykłe lenistwo i chamstwo... Ale cóż, takich ludzi spotkasz wszędzie i w końcu trafiły też one do świata skanlacji.
Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! ^.^

Anonimowy pisze...

Zawsze czytam wszystko, co macie nam do przekazania! I chociaż nie udzielam się na czacie, śledzę Waszą stronkę, niemal codziennie. Czytam jedynie u grup skanlacyjnych, bo wiem, że ciężko napracowaliście się przy każdym chapterze.
I chociaż uwielbiałam spędzać czas na CM, gdzie dosłownie wszystkie mangi były dostępne w jednym miejscu, bez konieczności pobierania (nie cierpię pobierać chapterów, przez swojego kompa-złoma), to muszę przyznać, że teraz o wiele bardziej doceniam całą pracę, jaką wkładacie w swój WOLONTARIAT.

Nie jest to może zbyt motywujące i może być trochę banalne, ale naprawdę, strasznie dziękuję Wam za wszystkie rozdziały, które dla nas zrobiliście. Dziękuję za każdą minutę, którą spędziliście z myślą o nas - czytelnikach! Dziękuję za każdy ciepły wyraz w Waszych comiesięcznych aktualkach!
I wreszcie, dziękuję, że jesteście z nami nawet w Święta! Dzięki temu mam wrażenie, że moja rodzina powiększyła się nagle o kilka/kilkanaście osób! :)

Arigatou!!!!! :*

MeiSenpaii

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Futago Shimai pisze...

O, autoreklama. Tak, poznałam, nie byłam całkiem przeciwna współpracy, ale spotkałam się z takim chamstwem, że dziękuję bardzo. Zaraz... powinnam usunąć Twoj komentarz, jak usuwaliscie nasze...

Misiojda Misiojda pisze...

Usunęłam komentarz, bo komentarze o naszej stronie zostały u tych chamów usunięte.

Golden Time pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Anonimowy pisze...

Haha, kasujecie komentarze innych opinii, a zostawiacie aby te co wam pasują, jaka manipulacja ludzmi... Nie każdy jest polakiem cebulakiem-burakiem... Ogarnijcie się, niektórzy wolą od tak po prostu str gdzie jest all, a nie latać po grupach... wtf

Anonimowy pisze...

Pisząc ten komentarz wykazałeś/łaś się tak niską inteligencją, że nawet nie mam siły Ci tłumaczyć najprostszych rzeczy. Straciłam wiarę w ludzkość.

Misiojda Misiojda pisze...

O, matko. Napisał komentarz jako "Golden Time", usunął go i napisał jako anonim. Przecież mi na mailu wyświetla się też treść usuniętych... xD
Powiem tak: jak nie chce Ci się latać po stronach grup, to co robisz tutaj? Zresztą, w nosie mam, co Ty lubisz, a co nie. To ja "robię" te mangi. Czytaj se po japońsku najlepiej, jak nie podoba Ci się, co grupy robię ze swoją pracą. Wiem, że jesteś z m-s, poprzedni, usunięty przeze mnie komentarz był od Ciebie lub Twojego kolegi z tej paskudnej strony. Proszę mi się nie wwalać na bloga. Moje i moich znajomych komentarze na m-s były usuwane, są usuwane, możliwość dodawania komentów blokowana. Więc co mi będziesz mówić o manipulowaniu? I masz zakaz odpowiedzi,bo inaczej usunę całą dyskusję.

Anonimowy pisze...

O bawimy się w Boga xD
Nie jestem z m-s, po prostu nic nie mam do nich bo każdy "orze jak może" a po drugie ona wcale nie jest brzydka ;o

Esthle_Alitea pisze...

Misiu, bardzo Ci współczuję, że musisz się użerać z takimi chamami. Wiedz, że doceniam Twoją pracę i mam nadzieję, że takie komentarze nie wpłyną na Twoją satysfakcję z wykonywania jej. Moją pasją jest malowanie. Często daję efekty swojej wielogidzinnej pracy w prezencie i nie wiem, co bym zrobiła, gdyby któraś z tych osób podpisała się pod moim obrazem i zacząła czerpać z tego zyski. Po prostu nie do wyobrażenia.Szczerze oburza mnie takie nieposzanowanie czyjejś pracy.
Teraz możesz usunąć dyskusję, gdyż pewna osoba najwyraźniej zawsze musi wyrącić swoje trzy grosze. Życzę udanej majówki!

Misiojda Misiojda pisze...

Nic z tego nie zrozumiałam, ale cieszę się, że zmieniłeś ton.

Misiojda Misiojda pisze...

Wypowiedzieć się każdy może, już powoli wchodzę w fazę olewania. Zwłaszcza, że jest mnóstwo osób, których komentarze naprawdę mnie podbudowują :) Dzięki za dobre słowo :D

Anonimowy pisze...

Co do chamów, nigdy się nie skończą. Trochę przykre. Czasami usuwanie komentarzy jednak jest potrzebne,by nie zapanował jakiś chaos. Może trochę to wyglądać jak "uciszanie stawiających się obywateli", Lecz jest mała różnica. To "małe królestwo" jest całkowicie dobrowolne, i jeśli się nie chce, to po prostu można tu nie przychodzic bądź przebywać. Jednak trzeba umieć rozróżniać konstruktywne komentarze od tych chamskich, ale z tego co widziałam to takich tutaj brak xd.

Anonimowy pisze...

Ja osobiście doceniam pracę osób, które poświęcają swój wolny czas, żeby przetłumaczyć mangę/anime na język polski. Nawiązując natomiast do aktualki z 15.03.2017 r. chciałem zaproponować jeszcze jeden tytuł. CODA